Dobierańce, warkocze i inne sploty – fryzury ładne i wygodne

Włosy to oczywisty atut każdej kobiety. Dbamy o nie, starannie czeszemy, układamy, farbujemy, prostujemy, zakręcamy i robimy inne cuda, by były jak najokazalsze. Odżywki, szampony, lakiery są w łazience większości z nas, ale cóż się dziwić. Chcemy przecież wyglądać jak najlepsze wersje samych siebie, a odbicie w lustrze ma nas satysfakcjonować. Świetnym sposobem są ponadczasowe warkocze, czy inne sploty.

Gdy włosy związać trzeba – proste pomysły na warkocze

Mój problem z fryzurą zaczął się, gdy na świecie pojawił się Antek. Nie chciałam spędzać wielu godzin i wydawać mnóstwa pieniędzy u fryzjerów, by efekt był spektakularny. Odrobina chęci i zaangażowania wystarczyła. Wcześniej rozpuszczone włosy dawały dużo możliwości. Prostowanie, loki, delikatne podpięcia, ewentualnie tylko suszenie i pozostawienie ich samym sobie, wystarczało. Kiedy zostałam mamą, takie rozwiązania stały się niepraktyczne. Szybkie kucyki i proste warkocze w mig znudziły się i wyglądały mało efektownie. W ten sposób zaczęły się eksperymenty z wariacjami w splotach. Na pierwszy ogień poszedł kłos i dobieraniec. Następnie zamarzyłam o warkoczu holenderskim, wyglądającym jakby był na włosach. Cała jego tajemnica polega na wywijaniu pasem włosów do środka, a nie na zewnątrz jak w przypadku klasycznego dobierańca. Na końcu zaszalałam z różnymi kombinacjami.

Modnie i wygodnie

Teraz mogę pochwalić się ładnymi, modnymi upięciami i splotami. Ponadto ich ułożenie trwa nie dłużej, niż kilka minut. Dojście do wprawy zajmuje trochę czasu, ale gwarantuję, że jest warto. Po kilku próbach (najpierw nieudanych, gdy pomiędzy palcami będziesz mieć za dużo pasem, lub gdy wszystkie pouciekają w swoje strony) wreszcie osiągniesz sukces.

Każda z nas jest czasami zmuszona spiąć włosy, nawet jeżeli się tego nie lubi. Warto znać kilka trików, by nie skazywać się na nudnego kucyka. Efektowne sploty są w zasięgu naszych możliwości.

Muszę przyznać, że tego typu dobierańce i warkocze wyglądają efektownie na każdym kolorze włosów i prawie na każdej długości (wystarczy mieć włosy do ucha) więc są dla każdej z nas. Ze względu na sombre, u mnie efekt splotów jest jeszcze lepiej widoczny.

Związane czy spięte włosy są bardzo wygodne, szczególnie, gdy na dworze robi się coraz cieplej. Wiosną i latem, kiedy słońce przygrzewa, łatwiej jest znieść wysokie temperatury, mając odsłonięte ramiona. Zadbane włosy są zawsze gwarancją pięknej i lśniącej fryzury.